Eğer iyi bir yazarsanız web sitesi olan insanlar için makaleler yazarak para kazanabilirsiniz. Birçok web sitesi sahibi sitelerini güncel tutmak zorunda olduklarının farkındadır ancak sürekli yeni içerikler oluşturmak için yeterli zamanları yoktur. Bu sebeple onların yerine yazacak insanları işe alırlar.
1. Serbest çalışma sitelerine bir profilinizi gönderin. İlgi alanlarınızı ve uzmanlık seviyenizi belirtin.Bir içerik yazarı olmak için izlenecek adımlar
2. Aynı serbest iş bulma sitelerinde yazarlık işleri arayın ve bu işlere başvurun.
3. Yazarlık iş ilanlarını Google’da aratın.
4. Site sahiplerine eğer yazar arıyorlarsa sizin yazarlıkyapabileceğinizi söyleyin.

Makale yazarak ne kadar para kazanabilirim?

İçerik yazarlığı işinde yazdığınız makalenin uzunluğu ve uzmanlığınıza göre 1$ ile 10 $ arasında para kazanabilirsiniz. Eğer kendi uzmanlık alanınızda bir makale yazıyorsanız özel yüksek ücret talebinde de bulunabilirsiniz. 2.Yazma konusunda yeni olsanız bile yazdığınız makaledeki her 100 kelime için 0.50 $ ve fazlası para alabilirsiniz. Bu fiyatlandırmalar yaptığınız anlaşmalara göre ve yazacağınız sürelere göre artış gösterebilir.

Seolu makale yazımı

Makale yazmak işinizde bir artı olabilir ama seolu makale yazmak ve makalenin yayınlanacağı yerde seo kurallarına göre veriyi girmekte size çok büyük bir artı kazandırır. Örneğin yazı içerisindeki kalın kelimeler, altı çizili kelimeler, italik yazılan kelimeler ve linklerin doğru konulduğu yerler bahsettiğimiz seolu yazma konusuna örnek olabilir. Bir diğer notta makalenin başlığıda çok önemlidir. Eğer bu konuda iyi olabilirseniz müşterinizde çok olabilir.

Makaleleri nereden bulacağız?

İşte en çok sorulan sorulardan birisi. işte size Makale yazma teknikleri
1- Türkçe içerikte olmayan makaleleri yabancı içeriklerden okuyarak yeni bir makale yazabilirsiniz.
2- Facebook, Google Plus ve diğer sosyal ağlardan yazacağınız konunun uzmanlarından bilgiler toplayarak yeni makaleler yazabilirsiniz. Bu konuda gayet nazik olmanız gerekiyor.
3-Eski kaynakları araştırmakda size bu konuda yardımcı olabilir.
4-Tv izleyerek yeni makaleler yazabilirsiniz. Buradaki kayıtların bir çoğu internetde yer almaz.

Makale yazarken hangi konuları seçmeliyiz.

Sağlık, Teknoloji, Ekonomi ve Spor haberleri üzerine konular bulabilirsiniz. İş alacağınız siteler çoğu zaman size neler istediğini zaten söyleyecektir.

Makale işlerinin yapıldığı siteler

Makale işlerinin yapıldığı sitelerden bazıları aşağıda listeler halinde sıralanmıştır. Bunların haricinde bir çok web sitesine bu konuda başvuru yapabilirsiniz. R10.net ve Fuub.net ‘te makale yazdırmak isteyen bir çok kişiyi bulabilirsiniz.