LG, G4 ailesine yepyeni bir telefon daha dahil etti. Bir süredir G4 S olarak gündemde yer edinen orta düzey akıllı telefon LG G4 Beat adıyla resmen açıklandı. 5.2 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü IPS LCD ekranla donatılan G4 Beat, abisi G4’le aynı tasarım (hafif eğimli) yapısına sahip. Gücünü beklendiği gibi Qualcomm’un 64-bit tabanlı sekiz çekirdekli Snapdragon 615 işlemcisinden alan G4 Beat kutudan Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle çıkacak. Yazılım tarafında ayrıca en güncel LG UX 4.0 kullanıcı arayüzünü göreceğiz. 

1.5GB RAM ve artırılabilir 8GB dahili depolamayla gelen G4 Beat, Renk Spektrum sensörü ve otomatik lazer odaklı sensörle desteklenen 8MP çözünürlüklü (Latin Amerika sürümü 13MP olacak) arka kameraya sahip. Telefonun özçekim kamerası ise 5MP çözünürlükte.
LG G4 Beat basın görüntüleri
9.85mm kalınlıkta olan LG G4 Beat 2.300 mAh kapasiteli bir pil bulunduracak. 4G LTE ve Bluetooth 4.1 telefonun öne çıkan diğer özellikleri olacak.
LG G4 Beat metalik gümüş, seramik beyaz, parlak altın renk seçenekleriyle bu ay içerisinde Avrupa ve Latin Amerika’da boy gösterecek. Orta düzey akıllı telefon daha sonra Kanada, Hindistan, Rusya, Singapur, Güney Afrika, Türkiye ve diğer pazarlara ulaşacak.