Galaxy Note 5’in resmen açıklanmasına sayılı günler kaldı ve telefonun üzerindeki sır perdesi tamamen aralandı diyebiliriz. Günlerdir sızan render görüntüler kısa süre önce @evleaks’in telefona ait basın görüntüsünü yayınlamasının ardından doğrulandı. Popüler sızıntı kaynağı durmak bilmiyor ve bu defa Galaxy Note 5’in öne çıkan teknik özelliklerini sıraladı.

Şirket içerisinde “Project Noble” olarak isimlendirilen SM-N920 model numarasına sahip Galaxy Note 5’te 5.66 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran yer alacak. Galaxy S6 ve S6 Edge’in işlemci birimini oluşturan 14nm 64 bit sekiz çekirdekli Exynos 7420’yi Galaxy Note 5’te de göreceğiz. Geçtiğimiz günlerde sizlere buradan aktardığmız haberde ise Galaxy Note 5’te Exynos 7422 işlemcisinin kullanılacağı bilgisi yer almıştı.  Açıkçası işlemci tarafında bir belirsizlik yaşanıyor diyebiliriz. 

4GB RAM’le gelecek Galaxy Note 5’in depolama kısmını 32GB oluşturacak. Samsung lansmanda muhtemelen 64GB’lık sürümü de gösterecektir. Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemiyle kutudan çıkacak Galaxy Note 5 microSD kart desteğinden yoksun olacak. Galaxy S6 ve S6 Edge’de amiral gemisi telefonlarda hafıza kart girişine son veren Samsung görünüşe bakılırsa bu özelliği Galaxy Note serisinde de devam ettirmeyecek.  Ayrıca telefonun arka kamerası 16MP, ön kamerası ise 5MP çözünürlükte olacak.