Web Sitesi Öğesi Tasarlamak : Eğer az biraz yaratıcılığa ve grafik programları bilgisine sahipseniz, son yıllarda büyük bir trend oluşturan web sitesi objeleri tasarlama işi, tam size göre demektir. Yaratıcılığını kullanarak, web tasarımcıların işine yarayacak ufak tuşlar, grafikler, logolar oluşturan tasarımcılar, bu objeleri oldukça cuzi fiyatlardan satarak ek gelir elde etme imkanı buluyor. Bir çok internet sitesi yapımcısı bu grafik objeleri kendi sitelerinde kullanmak için obje başına 0.5 ila 2 dolar arasında para ödüyor.

Anket Doldurmak: İnternet üzerinden doldurulan anketlere para ödeyen bir çok sistem bulmak mümkün, her gün boş boş dolaştığımız internet dünyası aslında oldukça geniş bir gelir kapısı. Ufak bir araştırma ile anket başına para ödeyen sistemlere ulaşabilir kayıt olabilir ve anket doldurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede günlük bir kaç anket doldurarak kendinize ek gelir oluşturmuş olursunuz.

Blog Yazarı Olmak: İnternette bir çok hazır blog sistemi bulunmaktadır. Bir çok özelliği bedava olarak sunan bu blog sitelerine üye olarak kendinize ait bir köşe oluşturabilir ve istediğiniz her konuda yazabilirsiniz. Bu işi yapmaya karar verirseniz yapmanız gereken şey sabırlı olmak ve düzenli olarak yazı yazmaktır. Bu yöntemle para kaznmaya başlamak biraz daha uzun zaman alacak olsa da diğer tüm yöntemlere göre çok daha fazla ek gelir sağlama potansiyeli bulunmaktadır. Eğer blog’unuzla gerçekten düzenli bir şekilde ilgilenir ve yazı yazarsanız. Google gibi büyük firmalar Adsense adlı reklam sistemi üzerinden para ödemeye başlayacaktır. Blogger.com, Penzu.com, Squarespace.com, Svbtle.com gibi bir çok firma ücretsiz blog sistemleri sunmakta ve blog kurma konusunda çeşitli yardımlar sunmaktadır.

WeReward: Bir iPhone ve Android uygulaması olan WeReward, size basit görevler vererek para kazanmanızı sağlıyor. Örneğin bir fotoğrafınızı çekip yükleyin, ya da kişisel bilgilerinizi doldurun gibi. Uygulama üzerinden kazanılan puanlar daha sonra nakite dönüştürülebiliyor.