Evlenme teklifi aldıkları anlar kadınlar için ayrı bir önem taşıyor ve bu nedenle erkekler evlenecekleri kadınlara evlenme teklif edecekleri zaman en çarpıcı şekilde bunu demeye çalışıyorlar. Öyle ki yaptıkları şeylerle teklif ettikleri bayanın evlenme niyeti yoksa bile fikrini değiştirebiliyorlar.
Yazılımcı kişilerin evlenme teklifi de yazılımsal olabiliyor. Austin Piech, evlnemeye karar verdiği Lauren Woodrick’e evlenme teklifi yapmak için Cincinnati adlı bir oyun geliştirdi. Lauren, erkek arkadaşının birkaç haftadır bir oyun kodladığını biliyordu ve Austin, oyunu ilk onun denemesini istedi. Oyunun seviyeleri ikilinin hayatlarındaki önemli anlardan esinlenerek hazırlanan sanal bir tur olarak geliştirildi. Anılar siyah ekran üzerine yazılarak oyunda yer alıyor.
Louren son seviyeyi oynarken ekranda görünen karakterler Austin benzeri karakter ile birlikte Austin’in dedesinin, büyükannesi için yaptığı serenat sırasında çalan şarkı ile serenat yapıyordu.  Bu sırada Austin’de evlenme teklif etti.
Peki ya evlenme teklifinin cevabı ne oldu? Tabii ki de evet!
Aşağıda ve sonraki sayfalarda görüntülerini inceleyebileceğiniz evlenme teklifinin, en son sayfada videosunu izleyebilirsiniz.