BlackBerry’nin dikkat çeken Android işletim sistemli akıllı telefonu BlackBerry Priv İngiltere’de ön sipariş almaya başladı. BlackBerry’nin daha önce resmi site aracılığıyla ön kayıt almaya başladığı telefon İngiltere’de Carphone Warehouse tarafından 580£ (yaklaşık 2.590 lira) fiyatla listelendi. Telefonun teslimat işlemine 6 Kasım’da başlanacak. Blackberry Priv’in Amerika fiyatı ise daha önce 630$ (yaklaşık 1.825 lira) olarak açıklanmıştı.
BlackBerry’nin büyük umutlar bağladığı BlackBerry Priv, 5.4 inç büyüklüğünde kavisli camla kaplı Quad HD çözünürlüklü dokunmatik ekranın yanı sıra BlackBerry’nin geleneksek fiziksel klavyesini bir arada sunuyor.

Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle çalışan telefonda BlackBerry’nin güvenlik noktasındaki yazılımlarını ve diğer uygulamaları ön yüklü olacak. Altı çekirdekli Snapdragon 808 işlemcisinden güç alacak BlackBerry Priv’e 3GB RAM ve 32GB dahili depolama eşlik edecek. Telefon ayrıca microSD kart desteği sunuyor.
Optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 4K çözünürlüklü video kaydı gerçekleştiren ve çift LED flaş ile desteklenen 18MP çözünürlüklü kamera, 2MP ön kamera ve 3.410mAh kapasiteli pil BlackBerry Priv’in dikkat çeken diğer özellikleri olacak. 
Blackberry tarafından yayınlanan resmi tanıtım videosu

BlackBerry Priv’in yeni görüntüleri

Sonraki sayfalarda kamera örneklerine göz atabilirsiniz.